Serwis ten wykorzystuje pliki cookies w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie. Pliki będą umieszczane na Państwa urządzeniu. W każdy momencie mogą Państwo zmienić ustawienia Państwa przeglądarki. Korzystanie z niniejszej witryny oznacza akceptację postanowień zawartych w Polityce prywatności
   AKCEPTUJĘ
PolskiУкраїнська

Przez śmiech do wiedzy – Pokonaj wirusa!

Cele Edukacyjne
– Uświadomienie dzieciom istnienia bogatego świata organizmów niewidzialnych gołym okiem, takich jak pierwotniaki, bakterie oraz wirusy.
– Uwypuklenie różnorodności bakterii i ich wpływu na człowieka (bakterie chorobotwórcze oraz bakterie probiotyczne, wspierające odporność organizmu).
-Zrozumienie przez dzieci zagrożeń związanych z bakteriami chorobotwórczymi i wirusami oraz przypomnienie i podkreślenie znaczenia podstawowych zasad profilaktyki.
-Utrwalenie i zachęcenie do codziennego stosowania praktycznych wskazówek zmniejszających zagrożenie zachorowania na choroby bakteryjne i wirusowe, w tym odpowiednia dieta i zasady higieny.
-Inspirowanie dzieci do rozwijania zainteresowań przyrodniczych.
Społeczne
-Propagowanie idei odpowiedzialności społecznej i rozwijanie aktywnej postawy na rzecz społeczności poprzez zaproszenie lokalnych przedsiębiorstw do współfinansowania projektu.

PolskiУкраїнська