Akademia Zdrowego Przedszkolaka

Akademia Zdrowego Przedszkolaka powstała jesienią 2010 roku. Jak to często bywa, źródłem inspiracji było pójście do przedszkola Aleksandra, syna organizatora i pierwsze związane z tym problemy, głównie w zakresie prawidłowego żywienia. Celem nadrzędnym działalności Akademii jest propagowanie zdrowego trybu życia wśród polskich rodzin. Jesteśmy zespołem ludzi, którym leży na sercu zdrowy rozwój dzieci, gdyż sami jesteśmy rodzicami. W związku z narastającym problemem otyłości u dzieci, o którym mówi się coraz głośniej, postanowiliśmy podzielić się z Państwem naszą wiedzą i doświadczeniem w zakresie zasad prawidłowego żywienia, aktywnego wypoczynku oraz umiejętności budowania trwałych, pozytywnych relacji w rodzinie.

zdrowy przedszkolak

Nasz program jest działaniem długofalowym, postrzegającym rozwój dziecka w sposób holistyczny. Staramy się dotrzeć do Przedszkoli, ofiarując im pomoc oraz inspirację w codziennych działaniach, do Dzieci, wspierając ich zdrowy rozwój, i oczywiście do Państwa, czyli Rodziców, których rola w tym całym procesie dydaktycznym, jest nieoceniona. Przedszkola realizujące nasz program otrzymują materiały dydaktyczne do przeprowadzenia warsztatów z dziećmi, a po realizacji Akcji i przesłaniu raportu otrzymują Certyfikat AZP. Uczestniczą również w licznych warsztatach i konkursach z możliwością otrzymania atrakcyjnych nagród.

Partnerami popierającymi nasze działania są m.in.: Ministerstwo Edukacji Narodowej, Instytut Matki i Dziecka, SGGW, Polskie Towarzystwo Dietetyki, Agencja Rynku Rolnego, Straż Pożarna, WOPR, Miasto Stołeczne Warszawa i wiele innych.

Do chwili obecnej w Akademii Zdrowego Przedszkolaka bierze czynny udział ponad 4500 placówek przedszkolnych z terenu całej Polski. W ciągu tych czterech lat zorganizowaliśmy 15 akcji – merytorycznie zróżnicowanych, w tematyce zdrowe żywienie, profilaktyka zdrowia, bezpieczeństwo.

źródło: http://zdrowyprzedszkolak.pl/akademia-zdrowego-przedszkolaka/o-akademii.html

zdrowy przedszkolak 3

zdrowy przedszkolak 2

zdrowy przedszkolak 5