Akademia aquafresh

Akademia Aquafresh to największy w Polsce program profilaktyki higieny jamy ustnej realizowany  w przedszkolach od 2011 roku oraz od 2014 roku w żłobkach. Tegoroczna edycja swoim zasięgiem obejmie prawie 5000 przedszkoli w całej Polsce oraz 700 żłobków. W tym roku wspólnie z Pastusiami o ząbki będzie dbać ponad 460 000 dzieci. Do 1 września 2015 roku każde przedszkole zakwalifikowane do V edycji Akademii Aquafresh otrzymuje bezpłatny pakiet materiałów edukacyjnych, a w nim scenariusze zajęć, plakaty, naklejki, karty mycia ząbków, odznaki dla najmłodszych i wiele innych kolorowych materiałów edukacyjnych. Na podstawie przekazanych materiałów w przedszkolach realizowane będą zajęcia edukacyjne, w czasie których najmłodsi dowiedzą się, jak dbać o ząbki i nie dopuścić do spotkania z Robaczkiem Próchniaczkiem.

W Polsce problem próchnicy jest nadal bardzo poważny – prawie 90% dzieci w Polsce jest dotkniętych tą chorobą*! Jesteśmy w czołówce krajów z największym procentem dzieci chorujących na próchnicę! Naszym zdaniem najlepszym sposobem edukacji jest nauka połączona z zabawą, dlatego również w tym roku w ramach programu będą organizowane dwa duże konkursy z atrakcyjnymi nagrodami! W konkursie dla rodzin nagrodą główną będą rodzinne wakacje na Majorce ufundowane przez biuro podróży Neckermann. Natomiast w konkursie dla przedszkoli zwycięzca otrzyma nowoczesne elementy wyposażenia przedszkola ufundowane przez firmę Happy Hop. Poza tym w konkursach do wygrania są zabawki firmy EPEE, bony na zakupy w sieci sklepów Coccodrillo, gry planszowe Granna oraz zestawy do mycia ząbków Aquafresh®.

Ważnym elementem programu jest współpraca z lekarzami dentystami, którzy realizują bezpłatne badania zębów wśród przedszkolaków uczestniczących w programie Akademii Aquafresh. Przebadaliśmy już ponad 21 000 dzieci!

Dzięki silnemu wsparciu medialnemu TV Polsat JIMJAM i wielu innych partnerów docieramy z działaniami edukacyjnymi również do dzieci i rodziców nieobjętych programem przedszkolnym. Akademia Aquafresh zyskuje uznanie poważanych instytucji takich jak: Polskie Towarzystwo Stomatologii Dziecięcej i Polskie Towarzystwo Lekarskie.

Źródło : http://www.akademia-aquafresh.pl/o-programie.html

akademia aquafresh